Masseter Botoks

Sıklıkla masseter kasa uygulandığı için ‘masseter botoksu’, çene köşelerine uygulandığı için ‘çene botoksu’ veya kısaca diş sıkma Bruksizim botoksu olarak adlandırılmaktadır.

Masseter Botoks Nedir, Kimlere Uygulanır?

Çene kaslarını istem dışı sıkarak alt yüzde oluşan volüm artışını azaltmak,çene kontüründeki köşelenme ve kare yüz görüntüsünü daha ince hale getirmek V Shape görüntü elde etmek amacı ile yapılmaktadır .Diş sıkma olayı sağ ve sol tarafta farklı güçte olabileceği için bazen alt yüzde asimetrik durum görülebilir..Masseter Botoksu bu asimetriyi düzeltmek , diş yüzeylerinin aşınmasını önlemek ve diş kırılmalarını engellemek, diş gıcırdatmasının önüne geçmek için de yaygın olarak kullanılır.

 Botoksun  etkisi 3-4 günde başlar 3-6 ay boyunca devam eder, düzenli olarak tekrarlanması önerilmektedir. 

Masseter Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bruksizm botoksu uygulaması, doktor tarafından yapılır ve genellikle birkaç dakika sürer.Enjekte edilen botoks miktarı kişiye ve amaçlandığı duruma göre değişebilir. Botoksun etkisi genellikle 3-4 gün içinde başlar ve 3-6 ay boyunca devam eder. 

Botoks uygulaması sonrasında uygulama alanı üzerine yatılmamalı , sert müdahalelerden kaçınılmalıdır. 

Masseter Botoks Faydaları Nelerdir?

Diş sıkma alışkanlığını azaltarak ağrılı diş eti ve diş yorgunluğu gibi sorunları önleyebilir. Yüz asimetrisini azaltmak için kullanılabilir, çünkü masseter kası genellikle yüz asimetrisinin nedenidir. Yüzün daha ince görünmesini sağlamak için kullanılabilir. Mandibula (çene) hizasını düzenlemek için kullanılabilir.

Ancak unutmayın ki botoksu uygulamak için doktorunuzun önerisi ve değerlendirmesi gerekmektedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın