Botulinum Toksin Nedir?

Botulinum Toksini Clostridium Botulinum adlı mikrorganizmanın egzotoksinidir. Kasların kasılmasını sağlayan sinir uyaranı tarafından salgılanan maddelerin salınmasını engelleyen bu toksin;ciltteki mimik hareketlerinin yarattığı kırışıklıkların giderilmesini sağlar bu nedenle toksin kasa yapılan bir uygulamadır. Profilaktik amaçlı toxin uygulama başlama yaşı oldukça genç yaşlar olabilmektedir. İlaç tıbbı kullanımda da olan güvenli bir moleküldür ve uzun yıllar güvenle kullanılabilir. 3-6 ay gibi bir süre devam eder ve vücuttan tamamen atılır.

İzmir Alsancak’ta hizmet veren firmamız Clinic A Plus’da Botulinum Toksini uygulaması hijyenik koşullarda hekim tarafından yapılmaktadır.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

ÜST VE ALT YÜZ BÖLGESİ 

Alın bölgesi yatay çizgiler , kaş arası dikey çizgiler, göz kenarı(kaz ayağı) çizgileri, burun üzeri(bunny lıne) dudak üzeri dikey çizgiler (barkod çizgileri -smoker line)

Kaş uçlarının kaldırılıp , kaş-göz mesafesinin açılmasını sağlama (daha genç ve dinamik görüntü kazandırma)

Gülme ile fazla ortaya çıkan diş etleri (GUMMY SMİLE) ağzın olduğundan daha büyükmüş gibi ,dudakların ise  olduğundan daha ince görünmesine neden olur. Bu bölgeye yapılan toksin uygulaması ile gülüş estetiği sağlanır.

Ağız köşelerini ( mouth of corner ) yukarı kaldırmada

Boyunda ki dikey bantları gidermede (Nefertiti Boyun ) 

Kaş uçlarının kaldırılıp , kaş-göz mesafesinin açılmasını sağlama (daha genç ve dinamik görüntü kazandırma)

Yüz Felcindeki asimetrilerin giderilmesinde ,

Alt yüz bölgesi olarak dudak üstündeki sigara çizgileri , konuşurken çene bölgesindeki portakal kabuğu görünümü ,çenenin her iki yanındaki çukur çizgiler (marionette çizgileri) yine toksin uygulamalarıyla kişiden kişiye değişen oranlarda açılır. 

Ayrıca , migren ağrılarını gidermeye yönelik olarak ta toksin uygulaması yapılır. Bu işlemde kullanılan toxın miktarı estetik uygulamalardan 3-4 kat daha fazladır. Hastanın verdiği öyküye göre alın, şakaklar ,ense ,boyun hatta omuz başlarına kadar olan kaslara uygulama yapılabilir.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN TOKSİN UYGULAMALARI  DİŞ SIKMA  ve FAZLA TERLEMEYE YÖNELİK YAPILMAKTADIR . 

MASSETER TOXIN

Son dönemlerde artan stres nedeni ile uyurken dişlerin sıkılması ya da gıcırdatılması gibi temel sağlık sorunlarının çözümü için de bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir .Bu sorun giderilmezse sabahları sıkmaya bağlı baş ağrısı çene veya kulak ağrısı yaşanabilir. Uygulama bu konuda oldukça etkilidir. 

Bununla birlikte Maseter Toksin; (çiğneme kasına toksin) uygulaması alt yüzü daraltma hatta kare şekline dönmüş yüzün alt kısmını daraltıp V shape görüntü yaratmak amacı ile son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. 

İşlem sonrası çiğneme ve konuşma fonksiyonlarında bir bozulma olmayacak çünkü diğer kaslar bu görevi paylaşacaklardır .

Terleme Botoksu

Koltuk Altı terlemesi ciddi bir sosyal problemdir. Terleme sonrası özellikle koltuk altında fazla bulunan bakteriler daha fazla üremeye başlar ve bu da kötü ter kokusu ile sonuçlanır.Avuç içlerinin  yaz kış terlemesi kişinin tokalaşmaktan dahi kaçınır sekilde davranmasına neden olur. Bu tür durumlarda bu bölgelere toksin uygulaması kişiye mutlak bir konfor sağlayacaktır. Koltuk altlarına uygulanarak ter bezlerinin deri içindeki minik kaslarının fonksiyonunu azaltır terleme yüzde 80-90 azalır hatta bazı kişilerde tamamen ortadan kalkar .

Botalinum Toksini

BOTOKS YAPILAN GÜN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Uygulama sonrası 1-2 saat işlem bölgesine su değmemesi, makyaj yapılmaması yatma ve öne eğilme hareketlerinin yapılmaması önerilir.Bunların dışında kişi günlük yaşamına hemen dönebilir.

Toxın Uygulaması ile amaç doğal bir görünüm sağlamaktır.Yorgun,üzgün kızgın yüz görüntüsünün yerini dinlenmiş,dinamik, taze, fresh bir görünüm alır .

TOKSİNİN KALICILIĞI NE KADAR SÜRER VE NE SIKLIKLA TEKRARLANMALI

Yüz Bölgesine yapılan uygulamanın etkisi 3-4 günde başlar istenen değişikliğin olması için se  en az

 7 – 10 gün beklenmelidir. Bu süreler ortalama bir zaman dilimidir daha geç yada daha erken olabilir.İşlemin etkinliği ortalama 3 – 6 ay sürer. Bu süreden sonra görünümde işlem öncesine paralel bir geri dönüş olacaktır.Bu dönemde yeniden işlem tekrarlanabilir .

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın