Selülit Masajı

test


Selülit Nedir ? Nasıl Oluşur ?

Selülit, kadınların % 80 – 85 inde görülen çoğunlukla bacak, kalça gibi bölgelerde portakal kabuğunun yüzeyini anımsatan görünümdür ve bir cilt problemidir.

İnsanlar yaş aldıkça vücutta ki yağ dokusu fizyolojik olarak artmaktadır . Bazı bölgelerde ki bağ dokusu bantlar, yağ hücreleri arasında dikey olarak uzanır ve cildin üst katmanlarını vücudun daha derin dokularına bağlar. Bu bantlar normal büyüklükte ki yağ hücrelerinin yeterli miktarda boş alana sahip olduğu odalar mini cepler oluşturur. 

Yağ hücrelerinde genişleme olduğu zaman bantlar yağ dokusunu sıkıştırarak girintili çıkıntılı pürüzlü bir görünüme neden olur .

Selülitin Nedenleri Nelerdir?

Hormonal değişiklikler
Genetik Faktörler
Kilo Alımı – Kilo Kaybı
Şok Diyetler
Sağlıksız Beslenme
Hareketsiz Yaşam Tarzı
Yoğun Tuz Kullanımı
Alkol Ve Kafein Tüketimi
Aşırı dar kıyafetler 

En iyi çözüm düzenli egzersiz yapmak ve hareketli olmaktır. Hareketsizlik selülit sorununun büyümesine neden olabilir. Ayrıca sağlıklı beslenme ve bol sıvı tüketmek de selülit oluşumunun önlenmesine yardımcı olabilir.

Selülitin Dereceleri Nelerdir ?

*Birinci derece selülitler ayakta ve yatar durumda iken farkedilmez . Cildin sıkışması ile belirginleşir .
*İkinci Derece selülitler uzun süre ayakta durulduğunda ve bacak bacak üstüne atıldığında görünür olur .
*Üçüncü derece selülitler, otururken veya cilt sıkıştığında değil yatay pozisyonda belirginleşir. Bu durum ağrıya neden olabilir Genellikle bacakların uyluk bölümünde, karın , kol basen ve kalça da gözlenir.

Kliniğimiz deki Selülit Tedavi Yöntemleri 

1-SELÜLİT MASAJI 

Selülit masajı, cildin altındaki yağ ve sıvıların drenajını ve dolaşımını artırmak amacıyla yapılan bir masaj türüdür. Bu masaj, selülit oluşumunu önlemeye veya azaltmaya yardımcı olur ve cildin görünümünü iyileştirir. Kan dolaşımını arttırırken damarın çapını daraltarak kanın daha düzenli akmasını sağlar.

Selülit masajı, bu konuda ki uzmanlar tarafından uygulanan  bitkisel yağlar kullanılarak yapılan manuel bir masajdır. Öncelikle seçilen masaj yağı veya kremi, iki avuç arasında ısıtılır ve ardından selülit masajı yapılacak bölgeye aşağıdan yukarıya kalp yönünde uygulanır. İlk olarak bölgenin ısıtılması sağlanır ve emilim %100 olana kadar beklenir. Daha sonra dizden kalçaya doğru teknik hareketlerle kan akışı hızlandırılır ve lenfatik yönde uygulanır. Genellikle masaj süresi kişinin yağ dokusuna göre değişebilir. ve maksimum 25 dakika sürebilir. Bu masaj, oluşan portakal kabuğu görünümünü önlemeye yardımcı olur ve selülitin parçalanma ve iyileşme sürecini hızlandırır.

2-BIOSHAPE 

Bioshape Uygulamasında; kızılotesi ısı terapisi , radyofrekans , vakum ve endodermal masaj kombinasyonu kullanılır . Bioshape , kızılötesi ışınlarla belli bir alana odaklandıktan sonra şekillendirmesi zor olan kısımların onarılmasında etkilidir. Termal Enerji üreterek dermis içine derinlere nüfuz eden termal dalga yayımı için radyofrekans tabanlı teknolojiyi kullanır . Bu uyarım, kollajen hücre üretimini ve konsantrasyonunu arttırır, böylece yeni bir kolajen matrisini harekete geçirirken cildin elastikiyetini iyileştirir vücudun yeniden şekillenmesini sağlar.Bu nedenle sorunlu bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Selülitlerde de azalma sağlar.

Bu yöntemler için sizleri kliniğimize bekliyoruz. İhtiyacınız olan tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşmayı unutmayın.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın