Frozen Face Nedir? 

Soğuk başlığı sayesinde konforlu bir işlem uygulamasına sahip olan Frozen Face uygulaması, iğnesiz mezoterapi olarak da bilinmektedir. Cilt yüzeyinde bulunan ince kırışıklıkların azaltılmasına yararken, cildin daha sıkı ve dolgun hale gelmesine yardımcı olur. Diğer iğneli yöntemlere kıyasla tek tek noktalardan değil cihaz başlığı sayesinde eşit olarak cilde uygulanması sağlanır. Bu da daha etkili bir sonuca sebep olur. Dolgu işlemi tercih etmeyen kişiler, Frozen Face’i tercih etmektedirler.

 

Nasıl uygulanır?

İlk olarak cildin ihtiyacı olan serumlar belirlenir. Cilt temizlenerek, işlem için hazır hale getirilir. İşlem önce soğuk radyofrekans yardımı ve aktif içerikli serumlar ile kolajen artışını, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesi sağlanır. Bu işlem yaklaşık 20dk sürer. Devamında elektroporasyon yardımı ile ciltte elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli serumların hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfuz etmesine yardımcı olur. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Son olarak güneş koruyucu krem uygulanır.

 

Kaç seans yapılır ve seans aralıkları nelerdir?

Birer hafta aralıklarla 4 seans arka arkaya olacak şekilde uygulanmaktadır. Daha sonrasında ise etkinin devam etmesi için koruma seansları yapılması önerilir.

 

Kimlere uygulanmaz?

  • Hamile olan kişilere uygulanmaz.
  • Uygulanan bölgede açık yara enfekte olma durumunda uygulanmaz.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın