Mezoterapi Nedir?

Vücut Mezoterapisi Bölgesel Zayıflama ve sıkılaşma konusunda sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Bu yöntemde amaç sorunlu bölgeye küçük dozlarda mezoterapi karışımları enjekte edilerek yağ hücrelerini azaltmaktır.Vücut Mezoterapisinde cilt altına enjekte edilen bu karışımlar sayesinde,kan dolaşımında düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artar,

hücre içi yağ metabolizması hızlanır böylece mezoterapi sonrasında cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılır.

Vücut Mezoterapisi Hangi Bölgelerde Uygulanabilir ? 

Vücut Mezoterapisi bacaklara karın yan bölgelere ,sırt ve kollara uygulanmaktadır.

Kimler İçin Uygun Değildir?

Kalp Yetmezliği bulunana kişilere, diabet hastalığı olanlara, hamile ve emziren bayanlara, böbrek rahatsızlığı olan kişilere uygulama yapılmamaktadır . Tiroit hastalarına ise kontrollü bir şekilde yapılabilir.

Vücut Mezoterapinin etkisi ne kadar sürer?

Mezoterapinin etkisi, kişinin cildine ne kadar iyi baktığı ve bu açıdan ne kadar hassas olduğuyla doğru orantılıdır. Mezoterapi, 4 ile 6 seans sürmekte ve her seans arası 15 gün kadar bir boşluk olmaktadır. Yaklaşık 4 aya kadar yayılabilen tedavi yönteminde, gözle görülmeye başlayan iyileşmeler ilk seanstan hemen sonra başlar. Mezoterapiyle ilgili daha fazla bilgi almak için Clinic Aplus’ın uzman kadrolarıyla size hizmet verdiği İzmir’deki kliniğini hemen ziyaret edin.

Vücut Mezoterapisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tedaviden öncesi  ve sonrası aspirin gibi kanı sulandıran maddelerin alınmaması gerekmektedir. Bunun yanında mezoterapi tedavisinden hemen sonra vücuda 12 saat kadar su değdirilmemesi önemlidir. Ayrıca mikro iğnelerle uyarılan derinin, seans sonrasında rahat bir nefes alması için dar kıyafetlerin giyilmemesi tavsiye edilmektedir. Spor yapılıyorsa 2 gün ara verilmelidir. İzmir Clinic A Plus, mezoterapi gibi birçok hizmeti sizlere sunmaktadır.Mezoterapi süreçleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen bizi arayın.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın