aplus1a-fraksiyonel-igneli-radyofrekans

İğneli Fraksiyonel Radyofrekans

Bilimsel çalışmalarla ve teknolojik gelişmelerle fraksiyonel yaklaşım kazanan radyofrekans yeni dönemde iğneleme fraksiyonel kavramlarının eklenmesi ile etkinliğini artırmıştır.

İğneli Fraksiyonel RadyoFrekans Uygulamasında cihazın altın uçlu mikro iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur.Cildi onaracak enerji hedeflenen tedavi protolüne göre ya sadece iğne ucundan yada iğne boyunca gönderilir.Böylece epidermis korunarak dermisteki kollajen ve elastin üretimi tetiklenir.

İğneli Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır?

• Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi,

• Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

• Gözenek Sıkılaştırma

• İz Tedavisinde

• Sivilce İzi Tedavisinde

• Çatlak Tedavisinde

• Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

• Akne Tedavisi

İğneli radyo frekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkları tedavi etmekte oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Bu yöntem, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede etkili bir tedavi yöntemidir.

Özellikle izlerin direk olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir. İğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı fraksiyonel lazerle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır. Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde radyo frekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır, der, daha pürüzsüz bir hale gelerek çatlakların görünürlüğü azaltılır. Çatlak tedavisi arzu edilirse fraksiyonel karbondioksit lazerle de kombine edilmektedir. Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde İğneli RF başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. 3-4 hafta aralıklarla 3-4 seans planlanabilir.

Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir. İğneli Radyo frekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Bu uygulamada radyo frekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar uzun soluklu olmaktadır.

*İşlem sonrası hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşur. Bu pembelik bu sürenin sonunda tamamen normale dönecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında bir kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem olur, buda kısa sürede geçecektir.işlem yazın da yapılabilmektedir.

*Kimlere Uygulanmaz ?

  • Epilepsi olanlar
  • Hamileler
  • Kalp Pili olanlar
  • Kanser Hastaları

Antiage Yöntemleri

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın