BBL

Işığın canlılar üzerindeki etkilerinden yola çıkarak ışığı filtreleyerek güçlendiren bir flash lamb teknolojisidir. Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucunda , BBL teknolojisinin cildin genetik materyalini gençleştirdiği kanıtlanmıştır.

BBL, sadece belirli bir cilt probleminde sabit kalmaz.400 –1200 nanometreler arasında farklı filtreler kullanarak cildin her katmanında tedavi seçenekleri sunar. Tedavi kişiye özel planlanır. Aynı seansta kişinin hem lekelerine, hem kılcal damarlarına, hem de elastikiyet kaybının olduğu bölgeleri tedavi etme olanağı sağlar. Kişinin cilt tipine ve tedavi edilecek cilt problemlerine göre kullanılacak dalga boyu belirlenir. Clinic A Plus İzmir’de bbl işlemi uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Işığın yararlı kısımlarının alınıp zararlı kısımlarının filtrelenmesi ile Amerikalı Bilim Adamları tarafından geliştirilen bu yöntem DNA yapısını belirgin düzeyde iyileştirip kolajen üretiminde etki gösteren RNA yapısını etkiler. Yaşımız ilerledikçe azalan ve cildin yaşlanmasına sebep olan kolajen üretimini arttırır. Yapılan genetik araştırmaların sonucunda klinik sonuçların 1000 in üzerinde genin yenilendiği tespit edilmiştir. 10 yıl boyunca yılda 2 kez BBL tedavisi gören kişilerin ciltleri aradan 10 yıl geçmesine rağmen 10 yıl önceki ciltleriyle karşılaştırıldığında daha genç göründüğü saptanmıştır. Tedavi ile gen yapılarında oluşan değişikliklerle  yaşlı hücreler yapısal açıdan genç hücrelere benzer hale gelmiştir.

Uzman kadromuzla beraber bu uygulamayı sizlere sağlamaktayız. İşlem hakkında daha detaylı bilgi için bizleri arayın. Clinic A Plus Alsancak, BBL Forever Young tedavisini sizlere en güvenli yoldan sunmaktadır.

TEDAVİ SÜRESİ NASILDIR?

Tedavi edilecek cilt problemlerine göre seans sayısı ve süresi değişmektedir. Ortalama 2 – 4 hafta aralığında 3 ila 6 seans arasında uygulanmaktadır. Seanslar 15 – 40 dakika aralığında yapılan tedavinin şekline göre farklılık gösterir. Uygulamanın en önemli özelliği; 10 yıl süreyle koruma seanslarının her sene tekrarlanması gerekliliğidir.Uzman kadromuzla beraber bu uygulamayı sizlere sağlamaktayız. İşlem hakkında daha detaylı bilgi için bizleri arayın. İzmir’de bulunan Clinic A Plus Alsancak, BBL Forever Young tedavisini sizlere en güvenli yoldan sunmaktadır.

BBL Tedavisinin Uygulama Alanları Nelerdir?

 • Yüz boyun dekolte el kollar sırt karın gibi bölgelerde
 • Güneş ve Yaşlılık Lekeleri Gibi Pigmentasyon Sorunlarında
 • Cilt Sıkılaştırma ve Cilt Gençleştirmede
 • Kılcal Damar Lezyonlarında
 • Ameliyatsız Yüz Germe
 • Kılcal damar Lezyonlarında
 • Aktif Akne Tedavisinde
 • Cilt Rengi Düzenleme
 • Cilt Tonu Eşitleme
 • Rose Sea
 • Doğum Lekeleri

İŞLEMDEN SONRAKİ SÜREÇ

BBL Forever Young işlemini hem kadın hem erkekler tercih edebilir. BBL işlemi leke tedavisinde kullanılacaksa yaz aylarında yapılması tavsiye edilmemekte, onun dışında yaz kış yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. İşlemin mahçubiyet suresi yoktur. Aynı gün sosyal hayata dönülebilir. .İşlem sonrası güneş ışınına maruz kalınmamalı  ve solaryum gibi durumlardan kaçınılmalıdır. İzmir Alsancak Clinic A Plus’tan BBL Forever Young tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için form doldurun, sizi geri arayalım.

  Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

  Bize Ulaşın