Alloblast Kök Hücre Tedavisi

Alloblast Nedir ?

Alloblast, yeni doğan 0-3 günlük bebeklerin sünnet derisinden elde edilen materyalin yüksek teknoloji kullanılarak biyomühendislik teknikleriyle fibroblast hücrelerinin çoğaltılması işlemidir. Sünnet derisi, yenileyici hücrelerin mezenkimal,kök hücrelerin bol miktarda bulunması nedeniyle tercih edilir.

Doku mühendisliği tekniklerinin ilerlemesiyle, kök hücreler çoğaltılarak hücre ve dokuların yenilenmesi hedeflenir. Kök hücreler kendini yenileyebilen ve verildiği dokunun orjinal hücrelerine dönüşebilen özelliklere sahiptir.

Vücudumuzdaki ana element olan kollajen ve elastin cildin sıkı, genç ve güzel görünmesini sağlar. Fibroblast, kollajen sentezleyen öncü bir hücredir. Alloblast uygulaması, allojenik kültüre fibroblast enjeksiyonunu içerir. Allojenik, insandan alınan dokunun belli işlemlerden geçirilip tekrar insana aktarılmasıdır.

Alloblast, FDA tarafından onaylanan bir tedavidir. Ülkemizde sadece Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Kalite Kontrol sistemlerinden geçmiş laboratuvarlarda üretilebilir.

Fibroblast aktivitesinin azalması, kollajen, elastik lifler ve hyaluronik asit gibi proteinlerin azalmasına neden olur. Bu da ince çizgiler, derin kırışıklıklar ve deride kuruluk gibi yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Fibroblast sayısının azalması cildin yaşlanmasına neden olur ve derin kırışıklıkların oluşmasına yol açar. Allogenik fibroblastların cilde uygulanması, bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için gereklidir.

 

Alloblast Uygulaması Kaç Seans Gerektirir?

Alloblast uygulaması tek seanstır ve ilerleyen zamanlarda 2-4 yılda bir tekrarlanmasında bir sakınca yoktur.

 

Alloblast Kök Hücre Enjeksiyonu Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Alloblast uygulamasının etkisi, kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 6-8  hafta sonra ortaya çıkar ve 1 yıla kadar artarak devam eder.

 

Alloblast Kalıcı Bir Tedavi midir?

Hiçbir tedavi yaşlanmanın tam olarak önüne geçemez, bu nedenle Alloblast tedavisi de hayat boyu kalıcı değildir. Ancak tedavi sonrası oluşan etki, 3-5 yıl kadar kalıcı olmakta ve kollajen üretimi devam etmektedir.

 

Alloblastik Kök Hücre Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Alloblastik kök hücre tedavisi, yüz gençleştirme, derin çizgilerin azaltılması, yüze hacim kazandırma, yüzde canlılık ve parlaklık oluşturma, kronik yaraların kapatılması, sivilce ve su çiçeği izlerinin tedavisi ve saç köklerini canlandırmak için kullanılır.

 

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Fiyatları Ne Kadardır?

Alloblast kök hücre tedavisi fiyatları için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın