Tixel

Tixel, termo-mekanik ablasyon teknolojisine dayanan bir fraksiyonel cilt yenileme sistemidir.Tixel,cilde termal enerji transferi sağlayarak mikro gözenek oluşturur. Bunu 81 adet titanyum-altın alaşımına sahip piramitlerden oluşan  modülü ile yapar.

Bu başlıklar her işlem öncesinde yüksek ısıyla(450 C) otomatik olarak steril olduktan sonra cildin ihtiyacı olan mekanik etkiyi sağlar .Titanyum başlığın cilde penetrasyon derinliği ve cilt ile temas süresinin manipülasyonu ile değişik etkiler ve sonuçlar elde edilmektedir.

Tixel dokular ile etkileşime girmeden ısıyı faksiyonel olarak direk cilde veriyor . Bu da vücutta herhangi bir enerji yüklemesi , elektriksel dalga geçişine gerek kalmadan sonuca ulaşılmasını sağlıyor .

Yüzeysel etki  epidermise hasar vermeden dermis üzerinde yenileme etkisi yapmak amaçlandığında non-ablatif modda çalıştırılan Tixel, cildi soymadan tedavi eder. Cilde gerginlik kazandırıp kırışıklıkların azaltılmasını sağlar.

Daha derin etki ve termomekanik cilt yenileme amaçlandığında ise  tixel,daha kuvvetli ve belirgin sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Bu uygulama ile cilt yüzeyinde soyulma ,yenilenme sağlanır.

İşlem seans sayısı kişiye göre değişmekle birlikte minumum 4-6  seansdır.

İşlem süresi ise yapılan bölgeye göre 15-25 dk aralığında değişmektedir.

Ciltte herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Oluşturulan mikro gözenekler ve kızarıklar kısa bir süre sonra düzelmektedir.İşlem sırasında ve sonrasında kanama,yaraizi,yada lekelenme olmamaktadır.

Etki Alanları 

Kırışıklıklar  ve ince çizgiler

Güneş Hasarları

Cilt tonunu ve dokusunu yenileme

Yaşlılık Lekeleri

Sivilce İzleri

Akne İzleri

Yeni oluşmuş pembe-mor Refle veren Strialar (çatlaklar)

Antiage Yöntemleri

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın