Microblading

Microblading kalıcı makyaj kaş teknikleri arasında doğallıkta gelinen son noktadır. Geleneksel kalıcı makyaj kıl teknikleri ile kıyaslandığında yarı kalıcı olarak kabul edilir ve manuel bir uygulamadır. Kalıcı makyaj mikropigmentasyon uygulamasındaki gibi cihaz kullanılmaz. Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden üç kat daha ince ve çoklu-sıralı iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür. Bu yüzden doğal bir görüntü elde edilir.

Bu yöntem kaşların görünümünü güzelleştirmek isteyen ve yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir. Sonuçlar mevcut kaş kıllarının arasında gerçek kıl görünümünden farksız ve doğal görünümlüdür. Saç ve kıl dökülmesine yol açan Alopesi, Trikotilomani hastaları, başka koşullardan muzdarip veya kaşlarından hoşnut olmayan kişiler için MICROBLADING sistemi oldukça uygundur.

Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş rengine uyması sonucu doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaş yaratılır. Uygulama sonrası kaşlar daha koyu görünür ancak bir hafta sonra renk daha açılır, iki hafta sonra cildin rengi ne kadar tutacağı ortaya çıkar ve tam üç hafta sonra bir rötuş uygulamasının yapılarak rengin tam oturması sağlanır.

İşlemin kalıcılığını etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı vs. yaklaşık 1 yıl  dayanabilir. Ancak kişinin koyu görüntü tercihine bağlı olarak daha kısa sürede de yeni bir uygulama yapılabilir.

İşleminizin yapımında hijyen olması her malzemenin tek kullanımlık olması, klinik ortamında yapılması ve uygulayıcınızın uzmanlığı ve bu konudaki bilgisi çok önemlidir. Bu sebeple uzmanınızdan bir ön görüşme randevusu alarak ve sizin yüzünüze uygun kaş tasarımı yaptırarak birlikte karar vermeniz tavsiye edilir.

Kalıcı Makyaj Yöntemleri

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın