Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer, cilt gençleştirme, sivilce izlerinin giderilmesi, kırışıklıkların açılması gibi birçok cilt yenileme işleminde kullanılmaktadır. Uygulanması basit ve acısızdır. İzmir Alsancak’ta hizmet veren firmamız Clinic A Plus’da Fraksiyonel Lazer uygulaması hijyenik koşullarda uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

1550 Nanometre Erbiumglasse Non-ablative yeni nesil Fraksiyonel Lazer ile cildin kendisini yenilemesi kalitesini üst seviyeye taşıması için cilt altında istenilen derinliğe kadar inebilen gözle görülmeyen kolonlar şeklinde kanallar açılır. Bu kanalların açılışı sırasında ciltte kontrollü hasar sağlanır. Cilt bu kolonları kapatmak ve hasarı onarmak için iyileştirme mekanizmasını çalıştırır. Ayrıca kanalların açılışı esnasında cildin ihtiyacı olan ürünler cildin en alt katmanlarına iletilir.

Fraksiyonel Lazer Hangi bölgelerde Tercih Edilir?

Genel olarak yüz tedavisinde kullanılmasıyla bilinen fraksiyonel lazer, vücudun diğer bölgelerinde de kullanılabilmektedir.

 • Yüz
 • Boyun
 • Dudak
 • Dekolte
 • Karın
 • Bacak
 • Sırt

Fraksiyonel Lazer Uygulama Alanları Nelerdir?

 • Cilt gençleştirmesi
 • Çatlak izlerinin azaltılması
 • Cilde parlaklık kazandırılması
 • Akne ve sivilce izlerinin iyileştirilmesi
 • Gözeneklerin küçültülmesi
 • Ameliyat izlerinin giderilmesi
 • Kırışıklıkların açılması
 • Dudaklarda ki solgun rengin, kuruluğun giderilmesi; daha parlak ve canlı görünmesi
izmir fraksiyonel lazer
izmir fraksiyonel lazer

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Nelerdir?

Fraksiyonel lazer; cildi gençleştirme, parlatma ve yaraları kapatma konusunda en acısız tedavi yöntemlerinden biridir. Eski lazer tedavilerinde yanma etkilerinin görülmesiyle beraber bu tür ışın uygulamalar çoğu kişilerce askıya alınmıştı. Fakat fraksiyonel lazer tedavisinin ortaya çıkmasıyla beraber tercih edilen cilt tedavi araçlarının arasına girmiştir.

Tedaviden sonra cilde yapılması gereken bakımların eksiksiz uygulandığı takdirde kısa zamanda beklenen etki alınacaktır.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Uygulamanın seans sayısı; kişinin cilt durumuna göre 3/4 hafta aralıklarla 1-3 seans önerilmektedir. Tek seans yeterli etkiyi sağlamayacaktır.Seans süresi ise yaklaşık 30 dakikadır. İzmir Alsancak’ta bulunan Clinic A Plus, merkezi konumu dolayısıyla kolay ulaşım imkanı sunmaktadır bu sebeple fraksiyonel lazer seanslarına gelişinizi kolaylıkla organize edebilirsiniz.

Sivilce İzlerinde Etkin midir?

Fraksiyonel lazer; sivilce, leke ve çukurların onarılmasında etkilidir. Ultraviyole ışınlarının vücutta bıraktığı izlerin azaltılmasında etkisi bulunmaktadır.

Yan Etkileri Var mı?

Sistemde soğutma sisteminin yer alması hem de uygulama alanına topikal anestezik krem sürülmesi işlemin daha konforlu geçmesini sağlar. Ciltte kabuklanma, soyulma gibi yan etkiler görülmez. İşlem deride bir inceltme, yağ dokusunda bir kayıp yaratmaz.

Fraksiyonel Lazer Sonrası

İşlem sonrası koruma yöntemleri doğru uygulanırsa yan etki oluşmamaktadır.
Günlük yaşamda güneş koruyucu krem kullanılması önerilmektedir. Günümüz de Kırmızı Halı Lazerleri olarak ta anılan lazerler sayesinde işlemler sonrası kişi mahcubiyet duygusu yaşamaz ve sosyal hayata dönüş hızlıdır.

Deriyi İnceltir mi?

Kullanılan lazer sistemi, deride yenilemeye neden olduğu için daha genç bir görünüme sahip olunmaktadır. Deri yüzeyinin alınması veya deride tabakasında incelme gibi bir durum söz konusu değildir.

Kaç Gün Sonra Yüz Yıkanır?

Tedaviden 24 saat sonra orta derecede suyla duş alınabilir. Tedavinin başarılı sonuçlanması için yüzün nemli tutulmasına önem gösterilmelidir. Bundan dolayı fraksiyonel lazer’in yaz aylarında yapılmaması tavsiye edilmektedir.

  Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

  Bize Ulaşın