Selülit Masajı

Selülit Masajı , dolaşımı hızlandırdığı ve vücudu toksinlerden arındırdığı lokal olarak depolanmış yağların giderilmesinde, selülitlerin kontrol altına alınmasında ve dokunun sıkılaşıp, toparlanmasında son derece etkilidir.

Etkilerini 2. seanstan itibaren görmeye başlayacağınız Bölgesel İncelme Masajının yağ çözücü, ödem atıcı, gevşemiş dokuları sıkılaştırıcı etkisi ile vücudunuz kısa sürede forma girecektir. Bu masajda hücre yenileyici özellikte yağ kullanılması alınacak sonucun kalıcılığını ve kalitesini arttıracaktır.
Selülit şişman ya da zayıf ayrımı yapmaksızın, özellikle ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili estetik bir sorundur. Farklı yaş gruplarındaki bayanların %85’nin bu problemden şikayetçi olduğunu göz önüne alacak olursak selülitin pek çok bayanın ortak sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

Yaz aylarında birçok bayana gönülrahatlığıyla mayo giymeyi problem haline dönüştüren selülitin oluşumu kişiden kişiye farlılıklar göstermektedir. Bölgesel Fazlalıklar ve Selülit daha çok ergenlik, hamilelik ve menapoz gibi hormonların daha çok değişime uğradığı dönemlerde ortaya çıkıyor olmasına rağmen, kişinin genetik yapısı, metabolizma hızı, dolaşım sistemi, sindirim ve boşaltımda yaşadığı sorunlar, doğum kontrol hapları, alınan hormon ilaçları, dengesiz ve düzensiz beslenme, aşırı hareketsizlik, stres, sigara ve alkol tüketimi de selülit oluşumunda etken faktörlerdir.

Tüm bakımlarda olduğu gibi bölgesel incelme masajına kişinin vücut analizi yapılarak ve gereken ölçümler alınarak başlanır ve ilerleyen seanslarda doğru bir mukayese yapabilmek için bu analiz ve ölçümler tekrar alınır.

Etkilerini 3. seanstan itibaren hissetmeye başlayacağınız selülit masajı aynı zamanda son derece keyifli,rahatlatıcı ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlayan bir bakımdır.

Vücut Şekillendirme Yöntemleri

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.