Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerden biridir.

Fraksiyonel lazer, cilt yüzeyinde düzenli aralıklarla yerleştirilmiş, küçük lazer noktaları oluşturarak ciltteki doku değişikliklerine yol açan bir cilt bakımı ve estetik tedavidir. Bu tedavi, ciltteki lekeler, çizgiler, kırışıklıklar ve cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olur. Fraksiyonel lazer tedavisi, lazer ısısının ciltteki dermis tabakasına (derin cilt tabakası) etkisi ile cilt yenilenmesi sürecini hızlandırır. Bu sayede ciltteki kırışıklıklar azalır ve cilt daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Fraksiyonel lazer tedavisi, genellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanır ve birkaç seans gerektirir.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt tabakalarında etkili olmaktadır. Fraksiyonel lazer sistemlerinde, lazer ışığı ile ciltte minik tüneller açılır ve bu bölgelerde yeni kolajen oluşumu tetiklenir. Bu yöntemin avantajı, minik hasar bölgelerinin etrafında sağlam cilt alanlarının kalması sebebiyle ciltteki hasarın az olmasıdır. Böylece cildin iyileşmesi çok daha hızlı olmakta ayrıca lazerlerin yan etki oranı azalmaktadır.  

 

Fraksiyonel Lazer Sonrasında İyileşme Süreci nasıldır?

Soymayan fraksiyonel lazerlerden hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. Soyarak etkili olan fraksiyonel lazerler 5-10 gün arası kızarıklık ve kabuklanma yapar. Kapatıcı kullanılarak iş ve sosyal hayata dönülebilir.

Fraksiyonel Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Kaç seans uygulama yapılacağı kişinin tedavi boyutuna göre değişmektedir. Derin kırışıklık ve yara sarkma şikayetleri büyük ise 3-4 seans yeterli olmayabilir.

Fraksiyonel Lazer Sonuçları Ne Zaman Ciltte Görülür?

Kolajen yapımı üçüncü aydan sonra başlamaktadır. En iyi sonuç 6-12 ay sonra ortaya çıkmaktadır.

İzmir Alsancak’ta bulunan Clinic A Plus’da Fraksiyonel Lazer uygulaması hijyenik koşullarda uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz. 

test

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın