İhtiyacımız olan şey mucize formül değil, kalıcı diyettir.

Diyetisyen Merve ELATAŞ

Beslenme & Diyet

Diyetisyen Merve Elataş

 

Üniversite öncesi eğitimini Hatay’da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne başladı. Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü Yaşlılarda Tat Duyu Değişikliğinin Malnütrisyona Etkisi adlı tezini tamamlayarak bitirdi. Ege Üniversitesi Hastanesi Endokrin, Diyaliz, Kalp Damar Hastalıkları, Onkoloji, Genel Cerrahi, Nöroloji, Çocuk ve Merkez Mutfakta, Behçet Uz Çocuk Hastanesi, Narlıdere Toplum Sağlığı Merkezi Obezite Polikliniğinde staj dönemini gerçekleştirdi. Eğitimi sırasında Hastalıklarda Beslenme Tedavileri, Toplu Beslenme Sistemleri ve Kilo Yönetimi alanlarında seminerlere katılarak Diyabet Diyetisyenliği, Sporcu Diyetisyenliği ve Kardiyoloji Diyetisyenliği sertifikalarını almaya hak kazandı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Polikliniğimiz Sağlıklı beslenme ve Zayıflama birimlerinde  Sorumlu Diyetisyen olarak hizmet vermektedir.

 

Kliniğimizde öncelikli olarak kişiye özel beslenme programları ile zayıflama, kilo alma, kilo
koruma, Bebeklik, çocukluk, adölesan ve geriatrik çağ beslenmesi, Beslenme bozuklukları (Buluminia, anoreksiya) Hamilelik, emziklik dönemi beslenmesi, Kanser, kardiyovasküler, diyabet, gut ve böbrek rahatsızlıkları için tedavi edici diyet programları uygulanmaktadır.
Polikliniğimize başvuran bireylerin diyetisyenle yaptığı ilk görüşmede ‘Vücut Bileşenleri Ölçümü’ (bazal metabolizma hızı, yağ oranı, kas ve su oranları), kan tahlilleri (AKŞ, üre, ürik asit, BUN, trigliserit, total lipid, VLDL kolesterol) değerlendirilerek beslenme eğitimi verilmekte ve bireyin beslenme tedavisi planlanmaktadır. Yapılan görüşmelerde bireylerin, kilo alma-verme sebepleri, yaşam tarzları, beslenme tarzları ve hedefleri konuşularak uzman tarafından sağlıklı beslenme ve diyet programı kişiye özel olarak oluşturulur. Uzman ve danışanın belirlediği uygun programlar haftalık periyodlarla takip edilir.

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.