Thermage

Yaşlandıkça cildimizdeki kolajenler de yaşlanır ve azalır. Bunun sonucunda ciltte sarkmalar, kırışıklıklar olur. Cilt canlılığını kaybeder. Thermage cildin tüm katmanlarındaki kolajenlerin yeniden üretilmesini sağlar. Genç bir görünüm, düzgün ve gergin bir cilt ortaya çıkartır.

Thermage uygulamasında, patentli bir radyo dalgası (RF) kullanılır. Bu radyo dalgasının cildi sıkılaştırarak kırışıklıkları ortadan kaldırdığı, yüz hatlarını yenilediği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Estetik cerrahi uygulamaları ve diğer tedavilere üstünlükleri şunlardır:

– Tek seans uygulama yeterlidir.
– Herhangi bir iğne veya cerrahi kesiye ihtiyaç duyulmaz.
– Günlük yaşantınıza kısıtlama olmaksızın devam edebilirsiniz.
– Her cilt tipi ve her cilt renginde uygulanabilir.
– Her mevsimde uygulanabilir.
– Kırışıklık giderme ve yüz germe için operasyonsuz tedavi olarak FDA tarafından onaylanmıştır.

Thermage cihazının “therma-tip” adı verilen başlığı, radyo dalgalarının belli bir miktarda ve kontrollü olarak iletilmesini sağlar. Therma-tip cilde her temas ettiğinde kolajen dokusunu eşit olarak ısıtır. Aynı anda cildin dış yüzeyini soğutarak korur. Bu ısı uygulaması cildinizin derin tabakalarını anında sıkılaştırır. Zaman içinde yeniden yapılanan kolajen daha genç, sağlıklı ve elastik bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Thermage başlığı cilde temas ettiğinde, cildin alt ve üst tabakalarında kısa süreli bir ısınma hissedilir. Bu durum, kolajenin sıkılaşma için gereken ısıya geldiğinin belirtisidir. Doktorunuz, en etkili sonucu alabilmeniz için cildinize uygulanacak enerji miktarını ayarlar. Rahat bir uygulama geçirilmesi için therma-tip sürekli olarak cilt yüzeyini soğutur.

Thermage tedavisinin son derece güvenilir olduğu uluslararası raporlarla kanıtlanmıştır. Tüm dünyada %1 den az oranda olmak üzere minimal yan etki olarak birkaç günde tamamen kaybolan kızarıklıklar ve küçük şişlikler görülmüştür.

Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Doktorunuz önermedikçe, hiçbir özel bakım ve uygulama gerektirmez. Hemen uygulama sonrası görülen sonuçları oldukça tatmin edicidir. Ancak asıl değişiklikler 2 ile 6 ay arasında tamamen oturmaktadır.

Antiage Yöntemleri

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.