Kolajen Yatağı

Kolajen nedir ?

Kollajen vücudumuzda bulunan özellikle kemik eklem deri gibi bağ dokusunda bulunan ve gerilmeye çekilmeye dayanıklı bir proteindir. Bağ dokusu hücreleri olan fibroblastlar sayesinde üretilir. Deri bağ dokusunda da oldukça yoğun olarak bulunmakta olup deri için iskelet kas sistemi görevini üstlenir. Elastinproteinleri ile beraber cildin elastikiyetini ve dayanıklılığını sağlarlar. Yaşlanma ile beraber derideki elastin ve kollajen maddelerinin üretimi azalır ve yıkımları artar. Böylece yıpranma başlamış olup cilt elastikiyeti azalır, gevşemeler, sarkmalar ve kırışıklıklar baş gösterir.

Niçin uygulanmaktadır ?

Yeni teknoloji kollajen yatağı  sayesinde kollajen yapımı arttırılarak kaybetmiş olduğumuz esneklik ve sıkılık geri kazanılmış olur. Bu kabin 633-660 nanometre dalga boyuna sahip kırmızı ışık ile derin dokulara penetre olarak 2 yönlü kollajen artımına yol açar. İlk etki kollajenin normal metabolize olmasında yani yıkılmasında yavaşlamaya sebep olur. Böylece yaşlanma ile birlikte görülen yıkım hızındaki artış azaltılmış olunur. Bir diğer etkisi ise yeni kollajen üretimi artışıdır. Yine yaşlanma ile bereber görülen üretim hızındaki azalma tersine çevrilerek arttırılmış olur.

Kaç seans yapılmalı ?

Tedavi protokolünde haftada 2 ya da 3 seans olacak şekilde tüm vücut kabin içerisinde yatarak 20 dakika geçirilir. İstenilen etki kişiden kişiye değişmekle beraber  10 /15 seans yeterli olmaktadır. Uygulama sırasında etkiyi artırmak üzere hyalüronik asit,vitaminlerden oluşan selüsyon dışarıdan cilt üzerine uygulanır. Böylece cildin nem dengesi de korunmuş olur. Hiçbir yan etkisi olmayan uygulamada 20 dakikalık sürede sadece ısınma hissi oluşmaktadır. Ağrı ve acı hissi yaratmayan tedavide, herhangi bir kabuklanma veya iyileşme en sürecine de ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrası hasta günlük hayatına oldukça rahat devam edebilir. Tedavi, her yaş grubunda, kadın ve erkeklerde, her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.

Hangi bölgelerde uygulanır ?

Kolajen yatağı , tek seferde vücuda uygulanır . Özellikle kol ve baçak içi gevşemelerde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Rejim ile birlikte hızlı kilo veren kişilerde elastikiyet kaybının önüne geçmek amacıyla koruyucu olarak önerebiliriz .

Faydaları nelerdir ?

Vücuttaki  kolajen yapımını  artırır, vücudun pürüzsüzleşmesine  ve nemlenmesine yardımcı olur. Kolajen yatağı ile kolajen sayısının ve kalitesinin artışı  sağlandığı için elastikiyet kaybı azalmaya başlar . Derinin nemi tutma özelliği de artar . Deri altdokuda kalınlaşmaya başladığı için cilt daha diri daha kalıteli daha parlak ve kaliteli görünecektir.

Antiage Yöntemleri

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.