Botulinum Toksin

Uygulama kolaylığı ve uygulamadan sonra sizi sosyal hayatınızdan alıkoymama konforu nedeniyle tüm medikal estetik uygulamaları içinde her zaman en popular olanıdır.

Botulinum Toksin,  Clostridium Botulinum adlı bakterinin nörotoxinidir.

Sinir uyarısının kasa iletilmesini engelleyerek etkisini gösterir. Böylece belirginleşen mimik çizgileri hafifler. Daha da önemli olan çizgilerin oluşumundan önce botox uygulandığında çizgi oluşumu engellenebilir.

Klinik olarak toksinin faydaları 3-6 ay arasında gözlemlenebilir. İki yıl boyunca düzenli toksin enjeksiyonu yaptıran hastalar botulinum etkilerinde uzama farkeder.

Böylece belirginleşen mimik çizgileri özellikle alın bölgesindeki yatay çizgiler , iki kaş arasındaki dikey çizgiler , göz kenarındaki çizgiler ( kaz ayağı), burun çizgileri, dudak üzeri dikey çizgiler , boyundaki bir kısım çizgilerde belirgin azalma gözlemlenir ve kaş kaldırma işleminde de Botulinum Toksin uygulaması kullanılmaktadır .

Mimik kaslarını zayıflattığı gibi, ter bezlerine gelen uyarıyı da engelleyerek terlemeyi önler ve aşırı terleme (hiperhidrozis) tedavisinde de kullanılır. Botulinum Toksin ; koltuk altına , el içi ve ayak tabanına da küçük enjeksiyonlar şeklinde uygulama yapılarak terlemenin engellenmesini sağlar.

Uygulama ihtiyaç duyulursa her yaş grubuna her mevsim yapılabilir. İşlem öncesi herhangi bir anestezi gerekmez .Uygulamadan sonra 3 saat süreyle yapılan bölgenin yıkanmaması ,makyaj yapılmaması , spor yapılmaması ,eğilinmemesi ve yatar pozisyonda olunmaması önerilir. İş ve sosyal hayata hemen geri dönülebilir. Etkisi 4-5 günde başlar, tam etkisinin görülmesi 7-10 gün sürer.

FDA onayı almış bir üründür. Tıpta birçok alanda ilaç olarak da kullanılmaktadır. Hakkında yapılan birçok çalışma sonucunda güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Her yıl milyonlarca kişiye uygulanmaktadır.

Her yıl milyonlarca kişiye olmak üzere tıpta 20 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Uygulamalar sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır

Antiage Yöntemleri

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.