Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

IAL Sistem olarak da bilinen gençlik aşısı yaşlanmayı geciktirmek için uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir. Gençlik aşısı uygulaması herhangi bir cerrahi işlem gerektirmemektedir, buna rağmen ciltte olan olumlu etkisi oldukça hızlı görülür. Bu uygulamada saf hiyalüronik asit cilde nüfuz ederek ciltte yenilenme ve sıkılaşma sağlar. Böylece, sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.   

Hyaluronik asit, insan vücudunda bulunan bir asittir. Bebeklerde oldukça fazla bulunduğu için bebeklerin cildi pürüzsüz ve sağlıklı gözükmektedir. Yaş aldıkça vücutta bulunan hyaluronik asit miktarı azaldığı için yaşlanma belirtileri ciltte görünmeye başlar.

Gençlik aşısında cilde 3 kere olmak üzere minik aşılar yapılır. IAL Sistem ilk gün, 15.gün ve 21. günlerde uygulanır. Aşının olumlu etkileri ise 2. günden itibaren görülmeye başlar. İlk aşı olduktan sonra ciltte canlılık, parlaklık ve kırışıklıklarda hafifleme gözlenir. Gençlik aşısının yılda iki kez yapılması tavsiye edilir. Yılda iki kez uygulandığı takdirde, uygulamanın etkisi çok daha uzun ömürlü olacaktır.  

Enjeksiyona karşı hafif kızarıklık oluşması dışında genellikle hiçbir reaksiyona ve yan etkiye neden olmaz.

Gençlik aşısı 20 yaşının üzerinde olan herkesin, tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Buradaki asıl odak yaşlanma belirtilerini azaltmak ve yavaşlatmaktır.

 

INNAAQA

Innea Aqua retiküler bağ dokusunda genç kollajen tip 3 üretimini artırır. 25 mg/ml ( 50 mg/2 ml ) çift moleküler ağırlıklı hyaluronik asittir. Innea Aqua’nın sistematik dermo-rejenerasyon etkisi ilk uygulamadan hemen sonra yoğun lifting ve nem artışı ile başlar, birkaç hafta içerisinde rejenerasyon fark edilir. Histolojik olarak da düzelmeler ilk uygulamadan sonra bariz bir şekilde izlenir.

 

NOMOR

İsviçre’de Hyalual İnstitute laboratuvarlarında geliştirilmiş bir tedavi protokolüdür. Tedavi; göz çevresindeki mor halkaların ve kırışıklıkların giderilmesini amaçlamaktadır. Kullanılan ürünler; ELECTRİC ve XELA REDERM, CE belgeli (CE 0373), Class 3 sertifikalı, GMP şartlarında üretilen ürünlerdir. Ürünlerin içeriği, ‘süksinik asit’ ve ‘hyaluronik asitten’ oluşmaktadır. Her iki etken madde de biyolojik olup alerjik reaksiyona yol açmaz.

 

NUCLEOFİL 

Antioksidan etkisiyle ciltteki serbest radikalleri azaltan, biyo-uyarıcı niteliği ile cildi besleyen, ciltte onarım ve yenilenme sürecini başlatan DNA Işıltısı, içerisinde hücre metabolizması için önemli role sahip olan nükleotidler barındırır. Fibroblast dokunun olgunlaşmasını sağlayabilir, serbest radikallerin etkilerini minimize edebilir ve cildin uyarılmasını sağlayarak ilk uygulama seansı itibarıyla cilt elastikiyeti üzerinde pozitif bir etki yaratabilir.

PARİS IŞILTISI 

Mat, donuk ve yorgun cildin canlandırılması ve yüzeysel kırışıklıkların tedavisinde kullanılan etkili bir anti-aging üründür.

Cildin üst yüzeyine cildi canlandırmak ve kırışıklıkları açmak amaçlı bir enjeksiyon tekniği ile etken mezoterapi maddelerinin uygulanması yöntemine paris ışıltısı denir.

NCTF 135 HA içeriğindeki aktif maddeler sayesinde cilt yenileme tedavisini çok daha ileri seviyelere taşımıştır.

Gençlik Aşısı ve güzellik uygulamalarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

    Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

    Bize Ulaşın