Buz Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


Lazer Uygulamasında kullanılan lazer ışığı vücudumuza zarar vermeyen dalga boyuna sahip ışıklardır . Sadece kıl folikülüne ulaşarak orada ısı enerjisine dönüşür ve hedefte ki kıl kökünü kalıcı bir şekilde yok eder . Lazer estetik amaçlı bir işlem olsa da tıbbi bir işlemdir bu nedenle mutlaka poliklinik ortamında hekim kontrolünde yapılmalıdır . Herhangi bir olumsuzluğa neden olmamak için  ilk seans öncesi kıl tipi, kıl yoğunluğu ,ten rengi hususlarının analiz edilmesi faydalı olacaktır . Böylelikle kişi süreç hakkında bilgilendirilmiş 
olurken kendisine özel programı oluşturmamızı da sağlar. Ayrıca yapılan bu ön görüşme işlemin olumlu şekilde sonuçlanmasını da beraberinde getirecektir .

 

İşlemden bir ay öncesinde tüyleri kökünden alan ağda epilatör cımbız iple alma işlemi yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki edebilmesi için kıl köküne kadar uzanması gerekmektedir. İşlem alanı temiz olmalı çok uzun kıllar jiletle kısaltılmış olmalıdır.

Yine işlem öncesi bronzlaşacak kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum işlemi yapılmamalıdır . Bu nedenlerden dolayı sıklıkla sonbahar –  ilkbahar mevsimleri aralığı tercih edilmektedir.

 İşlemin yapıldığı gün suyla temastan kaçınmalı , işlem öncesi ve sonrası cilde kese masaj ve peeling yapılmamalıdır. Seanslardan sonra mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. Tüm bu konulara dikkat etmek hem uygulamanın kalıcılığına olumlu etki sağlar hemde komplikasyon gelişmesini önler.

Buz Lazer Uygulama Alanları

K.altı 

Bacak 

Genital Bölge 

Yüz 

Sırt -Göğüs 

Kol- Yanak- Boyun- Ense – Sakal Üstü – Çene 

Buz Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır ? 

Buz Lazer Epilasyon oldukça güvenli bir uygulama olup 13 yaşın üzerinde ki herkese uygulanabilir. Epilasyon uygulamalarında kişiden kişiye değişiklik gösteren yöntemler kullanılmaktadır . Seansların süresi ve sıklığı da kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir . Kıl yoğunluğu seans sürelerinde belirleyicidir. Lazer Uygulamasının etkisi 4-6 seans sonunda kendisini gösterir. 

Epilasyon ,kıl alma yöntemlerine göre daha pratik ve daha kalıcı çözümler sunduğu için kadın erkek farketmeden herkes tarafından güvenle tercih edilen bir yöntemdir .

Bilinçsiz bir şekilde uzman olmayan kişiler tarafından yapılması olumsuz sorunlara neden olabilir. Bu nedenle işlem öncesi konu detaylı araştırılmalı ve hekim bulunan poliklinikler tercih edilmelidir. 

Buz lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bilgi veya randevu almak için formu doldurunuz.

Sohbeti Başlat
Bize Ulaşın