Masaj

thermage

İletişim Form

Mesaj gönderimi...

Adınız Soyadınız :*
E-mail:*
Mesajınız :
Masaj

Deri, derialtı doku, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sisteminin mekanik ve sinirsel yolla tedavi amaçlı uyarılmasıdır. Çeşitli darbe teknikleri ve ovmalarla uygulama yapılan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırma, arttırma, damarları genişleterek dokulara daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

 

Hasta yorgun bir organın rehabilitasyonu, eski durumuna dönmesi için organizmanın üzerinde mekanik enerjinin derin dokularda fizyolojik bir etki oluşturmasına dayanan tedavi yöntemidir.

 

MASAJ ÇEŞİTLERİ

 

İsveç Masajı; batı tekniği ile yapılan bu masaj vücudu rahatlatmak, yaşamın günlük yorgunluğu ve sıkıntılardan kurtulmak amaçlı yapılan dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.

 

Aromaterapi masajı; çeşitli bitki özlerinden elde edilen masaj yağları ile yapılan masaj türüdür. Bu masaj türünde hareketlerin hafif ve yavaş olması gerekmektedir. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir masaj ola özelliğine sahiptir.

 

Refloksoloji; uzak doğuda geleneksel tıbbın değişmez bir parçası olan bu masaj ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanarak yapılmaktadır. Ayak tabanında her bir nokta bir organ ve derin dokuyu temsil eder.

 

Thai Masajı; Hint yoga ve Çin geleneksel tıbbını oluşturduğu bu masaj çoğunlukla bası ve germe hareketleri ile yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılır.

 

Bölgesel Masajlar; baş, boyun, sırt, bel, kol, bacak, omuz gibi bölgelere tedavi amaçlı uygulanan masaj türüdür.

 

Spor Masajı; sportif aktivitelerin öncesinde, sonrasında ve hatta spor aktivitesi sırasında hızlı yapılan bir masajdır.

 

Derin Doku Masajı; manipülasyonların temposu düşük, hareketlerin şiddetinin fazla olduğu masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada etkilidir.

 

Anti Sellülit Masajı; selülit tedavisinin en önemli adımıdır. Selülit oluşmasının en önemli nedeni kan ve lenf dolaşımı bozukluğudur. Dolaşımlarda ki bu bozukluk yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. selülit masajı dolaşımı harekete geçirerek dokuların oksijenle dolmasını sağlar.