Lazer Epilasyon

karbon peeling

İletişim Form

Mesaj gönderimi...

Adınız Soyadınız :*
E-mail:*
Mesajınız :
Lazer Epilasyon

Günümüzde istenmeyen tüyler estetik kaygıların başında gelmektedir. Lazer epilasyon yöntemleri ile kıllardan kurtulmak artık lüks değil gereksinim halini almıştır, bunun için kullanılan yöntemlerin başında lazer epilasyon yöntemleri gelmektedir.

 

 

Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce tüylenmenin fizyolojik mi yoksa altta yatan hormonal bir duruma mı bağlı olduğu araştırılmalıdır. Doktorlar ve ilgili uzmanlar tarafından yapılan bu değerlendirmeden sonra uygulamaya geçilebilir.

 

 

Lazer epilasyon etki sistemi:

 

 

Lazer epilasyon uygulamalarının yapılabilmesi için uygulama yapılan bölgedeki, cilt tipi ve rengi, kıl rengi ve kalınlığı büyük önem taşımaktadır. Uygulama öncesinde yapılan konsültasyon sonrası bu veriler dikkate alınarak, lazer tipi ve ışık dalga boyu seçilerek kişiye özel lazer epilasyon programları hazırlanmaktadır.

 

 

3 – 4 hafta aralıkla yapılan uygulamalarda ortalama 6 ile 8 seans sonrasında kıl yoğunluğunda belirgin azalma ve kaybolma sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklık, yanma hissi nadiren de olsa kabuklanma olabilir.

 

 

Ayrıca yaz ayında lekelenme riskinden dolayı güneş gören bölgelerde uygulamadan kaçınılmalı, güneş etkisiyle veya solaryumla bronzlaşmış kişilerde 15 ila 30 gün arası bekledikten sonra uygulamaya başlanılmalıdır.

 

 

Genel kural olarak, lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu ürünlerin düzenli kullanımı önerilmektedir. Her uygulama sonrası bir ay boyunca ciltte hassasiyet ve lekelenmeye neden olacağından solaryuma girilmesi veya bronzlaşma amaçlı güneş maruziyeti önerilmemektedir.

 

 

Çok ince kıl foliküllerinde etkili olabilen FDA onaylı bir diğer sistem IPL lazerdir.

 

 

Yine FDA onaylı Nd YaQ lazer ise, 1069 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılabilir.

 

 

Genel kural olarak, lazer epilasyon sonrası güneş koruyucu ürünlerin düzenli kullanımı önerilmektedir. Her uygulama sonrası bir ay boyunca solaryuma girilmesi veya bronzlaşma amaçlı güneş maruziyeti önerilmemektedir. Ayrıca nadiren uygulama bölgesinde kabuklanma veya sivilcelenme olabilmektedir.

 

 

İstenmeyen yerlerdeki kılların varlığı ve aşırı kıllanma hem kadınları hem erkekleri rahatsız eden bir sorundur. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için alternatif bir yoldur.

 

 

Soğutma sistemli teknik ile yapılan lazer epilasyonda; cilde zarar vermeden kıl kökünü yok eden ısı oluşturulur. Lazer büyüme safhasındaki(anajen safha) kıl köklerindeki melanini, renk maddesini hedefler. Kıl ışığı emer ve ışık ısıya dönüşür, çevre dokulara herhangi bir zarar vermeden kıl kökü tahrip olur ve kılın yeniden büyümesi engellenir. Uygulama bölgesinde birkaç saat süren kızarıklık olabilir. Güneşe maruz kalan bölgeler için güneş kremi kullanılmalıdır.

 

 

Sir, ağda, epilatör kullanıyorsanız, bu yöntemlerle sonsuza kadar epilasyon yapmak yerine, belirli bir süre lazer epilasyon yaptırarak tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istemez misiniz?

 

 

Soru- Batık tüylerime ne yapabilirim?

 

Cevap- Diode lazer dalga boyunun uzun olmasından dolayı hem açık hem koyu renk cilt tiplerinde hem de derinde yerleşimli kıllarda başarılı kullanım olanağı sağlar.

 

 

Soru- Lazer epilasyonun zararları nelerdir?

 

Cevap- Henüz bu konuda klinik bir çalışma yoktur. Daha çok uygulamadan kaynaklı yan etkiler görülmektedir. Lazer uygulanan bölgede kaşıntı, şişme, hiper pigmentasyon gibi. Ancak bu genellikle uygulayan ekibin deneyimine ya da lazer cihazına bağlıdır.

 

 

Soru- Lazer epilasyon İzmir de nerede yaptırılabilir?

 

Cevap- Alsancak Şubemizde ve Bostanlı Şubemizde bu hizmeti sunmaktayız.

  • Diot Lazer
  • Alex Lazer
  • İğneli Epilasyon
  • Q Switch ND-Yag Lazer Epilasyon