Ayak Detoksu

Ayak Detoksu

Ayak detoksu cihazı ile toksinlerin bir kaç seansta ayaklarınızdan atılmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. 2003 yılında Nobel ödülü almış iki Japon bilim adamı tarafından %100 doğal ve güvenli olan ayak detoksu cihazını geliştirmeleri ile uygulanmaya başlanmıştır.

Ayak detoksu nasıl uygulanır?

Öcelikle ayaklar su ile dolu Ion Detoks Spa yönteminin uygulanacağı cihaz içine yerleştirilir. Ayağın altında vücuttaki her organı uyaran noktalar vardır ve cihaz çalışınca bu noktalardan hücre duvarları arasındaki biriken zehirli maddeler yüzeye çıkmaya başlar. Seans süresince toksin denilen zehirli maddeler, bu ayak altında ki noktalardan suya atılır.

Uygulamanın iki aşaması vardır.

İlk aşamada, negatif iyonları vücuttan çıkarılır. Negatif iyonlar, elektroforez sayesinde vücuttaki lenfosisteme sızıp toksinlerle ve atık maddelerle birleşir. Vücut sıvılarında toksinler pozitif elektrik yükü taşır ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çevirir ve suda erimesini sağlar.

İkinci aşamada ise lenften tüm toksinler çekilir. Mikroskobik büyüklüğünde olan tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılır.

Detoksun süreci

 

Yaşam boyu haftada 1 veya 15 günde 1 uygulama yapılabilir.

Seansların süresi yaş grubuna göre ortalama 30 dakikadır.

Ayak detoksu sonrasında neler hissedilir?

Uygulama yapıldıktan hemen sonra kişiler kendilerini uyuşuk ve yorgun hissederler; yararlarını birkaç gün sonra görmektedirler. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına hemen dönebilir.

Ayak detoksu hangi durumlarda yapılamaz?

·         Kalp pili olanlar,

·         Hamile ve emziren kadınlar,

·         8 yaşından küçük çocuklar,

·         Organ nakli ameliyatı geçirenler,

·         Kemoterapi veya radyoterapi görenler.